Máte vyvrácený plot? Zemní vrtáky vám pomohou udělat nové jámy

Už odjakživa slouží plot jako ohraničení soukromého pozemku, takže bychom se za cizí plot neměli vydávat. S oplocením ovšem souvisí i problematika jeho vyvracení. Zejména nachází-li se váš plot v blízkosti lesa, může spadený strom celé oplocení vyvrátit. V takovém okamžiku vám nezbývá nic jiného než kontaktovat půjčovnu stavební techniky a požádat o pronájem zemního vrtáku.

Nechcete se dřít? Zkuste mechanizaci!

Pochopitelně nežijeme v pravěku, abychom se museli dřít jako koně. Dnes si můžete pronajmout benzínový zemní vrták, s jehož pomocí během několika vteřin vyhloubíte díru o průměru 150 mm a hloubce 870 mm. Skvěle se tak hodí například pro odebrání půdních vzorků nebo pro vytvoření jámy sloužící k vysazení malého stromku. V extrémním případě lze benzínový vrták použít i na zjištění tloušťky ledu.

Jednotlivé kůly nebudete muset zatloukat!

Pokud jste se ale doopravdy pustili do obnovy vašeho oplocení, budete potřebovat nejenom zemní vrták, ale také beranidlo na zatloukání kůlů. Tato pracovní činnost je nejenom nepříjemná, ale také fyzicky velice náročná. Za pomoci pneumatického beranidla se ale zatloukání kolíků stane hračkou. Stačí, když ho budete držet nad kolíkem a ono svým tlakem kůl pevně zarazí do země. Výhodou je jeho použití na všechny druhy materiálů včetně dřeva a oceli.

Na co budete vrták potřebovat?

Půjčovna zemních vrtáků má k dispozici širokou produktovou nabídku, a tak záleží pouze na vás, který nástroj si vyberete. Pokud se chystáte provádět lehké práce okolo svého domu, popřípadě na zahradě, bude vám bohatě stačit ruční zemní vrták. Skvěle se hodí nejen pro zakládání oplocení, ale také ke stavění kůlů ke stromům, případně ukotvení pergol. Obsluha ručního vrtáku je však fyzicky vyčerpávající. Zkuste vzít vrták s průměrem 200 mm a vyhloubit několik desítek děr.

O oplocení vašeho pozemku byste se určitě měli starat. Nechcete přeci, aby se pod vašimi okny pohybovaly davy turistů. Svůj plot ale snadno opravíte za pomoci zemního vrtáku a pneumatického beranidla.