Netahejte se ručně s materiálem po žebříku

Pokud se podíváte okolo sebe v jakémkoliv větším městě v České republice, zaručeně alespoň v jednom z nich spatříte lešení. Lešení je ideální pracovní plošinou ve výškách, ale tahat ručně materiál do vyšších pater se nikomu nechce. U rodinných domů se to ještě dá zvládnout, ale představte si, že byste museli tahat po žebříku třeba maltu na vrchol devítipatrového domu.

Proč je využít stavební výtah?

Stavební výtah je určený hlavně pro přemisťování osob a materiálu do nejvyšších pater lešení nebo právě stavěné budovy. Nejenom, že se jedná o nejrychlejší dopravní cestu, ale také o tu nejbezpečnější. Pokud by zedníci tahali cihly nebo maltu po žebřících, určitě by došlo nejen ke zranění, ale také ke ztrátě materiálu. Vy se navíc nemusíte starat ani o montáž, přepravu či demontáž, protože se o všechno postará tým proškolených techniků.

Kde si stavební výtah pronajmout?

Nedá se však očekávat, že jako jednotlivec si budete pronajímat stavební výtah. Pravděpodobněji si toto zařízení pronajme fyzická osoba podnikající ve stavebnictví, nebo nějaká větší stavební společnost. Oba tyto subjekty však zamíří do renomované půjčovny stavební a jiné techniky, kde najdete nejen stavební výtahy, ale mnoho dalších užitečných strojů. Například lešení, rypadla nebo modulární stavební buňky.

Jsou stavební výtahy opravdu bezpečné?

O bezpečnost se u stavebního výtahu opravdu nemusíte bát. Musí totiž splňovat ty nejpřísnější normy jak z hlediska materiálu, tak z hlediska bezpečnosti. Díky tomu disponuje nosností mezi 500 až 1500 kilogramy, což rozhodně není málo. Jedinečná a zároveň jednoduchá konstrukce umožňuje lehkou montáž proti budovám, pilířům nebo výtahovým šachtám. Výtah vám na místě smontují pracovníci půjčovny, abyste měli stoprocentní jistotu, že se s vámi kabina nezřítí nebo se celé těleso nepřevrátí.

Až se příště budete pouštět do rekonstrukce střechy nebo výstavby vysokého domu, vzpomeňte si na stavební výtahy. Tento jednoduchý přístroj vám ušetří spoustu práce a námahy.