Pokládka dřevěné podlahy vyžaduje odborníky

Moderní požadavky na komfort, energetickou náročnost rodinných domů každým rokem stoupají a lidé považují bydlení za nejdůležitější faktor pro spokojený život. Kvalitní podlaha představuje jeden z prvků, které patří do této skupiny.

Dřevěné podlahy vždy představovaly jednu z nejdokonalejších podlah vůbec. Taková podlaha se vyznačuje nejen originalitou, ale má mnoho jiných vlastností, které ji právem staví na přední místa v žebříčku oblíbenosti. Pokud někdo uvažuje o dřevěné podlaze, jistě nebude litovat. I když jsou dřevěné podlahy poměrně drahé, jejich životnost je mnohonásobně vyšší, než je tomu například u laminátu. O své zkušenosti se mohou podělit i odborníci firmy Final Floor Podlahy Praha.

Proč právě dřevěná podlaha

Vzhledem k tomu, že je dřevo přírodní obnovitelný materiál, je to vlastně ekologický materiál. Dřevo jako takové je stavebním materiálem již od nepaměti a dřevěné podlahy mají svým majitelům jistě co nabídnout. Je to především originalita dřeva, která se nedá ničím nahradit. Ano, na trhu se člověk může setkat s nejrůznějšími imitacemi dřeva, ale žádná z nich neumí dřevo nahradit tak dokonale, aby byla od originálu k nerozeznání. Dřevěné podlahy vytvářejí pocit tepla, jsou vhodné pro alergiky a hodí se prakticky ke každému stylu.

Dřevěné podlahy se vyznačují také výbornými vlastnostmi, které mohou potvrdit i odborníci firmy Final Floor Podlahy Praha. Taková podlaha se stane dominantou místnosti a jako jediná se dá renovovat a to dokonce několikrát. Dřevo má vynikající tepelně izolační vlastnosti a je velmi příjemné na dotek. Jediným nedostatkem dřevěných podlah je fakt, že se nehodí do místností s vyšší vlhkostí. Voda a dřevo nejde moc dohromady, a tak pokládka je vhodná spíš do hal, obývacích pokojů nebo ložnic. A co víc, dřevo nádherně voní a každý dům s dřevěnou podlahou má své kouzlo.

Před pokládkou

Samozřejmostí je řádná příprava podkladu před samotnou pokládkou. Výsledek bude vždy dokonalý a majitel se může pochlubit opravdu krásnou a pevnou podlahou. Důležité je, aby podklad byl především suchý a nevykazoval stopy vlhkosti, nerovnosti a jiných nedokonalostí. V případě, že je potřeba podklad vyrovnat, mohou se použít velmi známé OSB desky, které se pro tento případ dokonale hodí. Odborné poradenství, stejně jako samotnou pokládku dřevěné podlahy nabízejí i pracovníci firmy Final Floor Podlahy Praha.

Samotná pokládka dřevěné podlahy

Každý odborník ví, že pokládka dřevěné podlahy není zrovna jednoduchá a vyžaduje šikovné ruce. Navíc je nutné, aby dřevěná podlaha nebyla pokládaná přímo na betonový základ, kdy dřevo může natáhnout vlhkost a stává se tak po nějaké době nepoužitelné. Zde se doporučuje pokládka dřevěné podlahy na rošt, kdy je podklad ještě navíc vyplněn izolací, nejlépe minerální vatou.

Pokládka dřevěné parketové podlahy je složitý způsob, jak vytvořit pevnou a stabilní podlahu. Tady jsou odborníci opravdu potřeba. Své zkušenosti mohou nabídnout i pracovníci firmy Final Floor Podlahy Praha. Jednotlivé lamely do sebe musejí dobře zapadat a vytvářejí skvělou mozaiku.

Důležitá je i ochranná vrstva

Po dokončení pokládky dřevěné podlahy je třeba takovou podlahu ošetřit. Je to nejen z estetického hlediska, ale především jde o ochranu dřeva. Prodlouží se tak tím i životnost podlahy. Stačí podlahu navoskovat, nalakovat nebo použít vhodný olej. Každopádně by se měl člověk poradit s odborníky, protože neuvážené nanesení laku nebo oleje by mohlo takovou dřevěnou podlahu nenávratně poškodit.