Proč mají starožitnosti svoji cenu?

Starožitnosti se cení hned z několika různých důvodům. Jedním z nich, a poměrně významným, je jejich stáří. Starožitné předměty by měly být starší 50 let. Mezi další důvody patří originalita a jedinečnost. Většina starožitností je vyrobena ručním způsobem a vyžaduje specializovanou péči. Nejčastějšími starožitnostmi jsou šperky, obrazy, nádobí, nábytek, sochy, porcelán, keramika, oděvy, mince nebo třeba zbraně.

Kde pořídit starožitnosti?

Ideální jsou specializované obchody nebo e-shopy. Mezi takové patří AntikArt.cz. Obchod ANTIK ART svým zákazníkům nabízí široký výběr starožitností, šperků a předmětů historického charakteru. Specializuje se na sortiment tradiční, do kterého patří hodiny, výtvarné umění, sklo, sochy, porcelán nebo další dekorativní starožitnosti a kuriozity. Specializaci pak představují především šperky s drahými kameny – brilianty, safíry, rubíny, smaragdy a další. Všechny šperky mají svůj původ v Izraeli nebo USA a jsou řádně proclené i zkontrolované Puncovním úřadem nacházejícím se v Praze. Každý šperk má svůj certifikát vydaný nejlepší světově znávanou gemologickou laboratoří. Patří mezi ně G.L.A., A.I.G.L. a G.I.A.

Krédem společnosti je především spokojený zákazník, který zde nakoupí, případně prodá.

Samozřejmostí jsou profesionální přístup a všechny služby, které jsou spojovány s prodejem luxusních šperků a starožitností. Poradenství získáte i v případě, že máte zájem o koupi investičních drahých kamenů.

Tip pro vás – investice do umění

Investice do finančních produktů nemusí znamenat jistotu. Jejich hodnota se mění, často i klesá. Obrazy jsou hmatatelné a jejich cena tolik nepodléhá finančním výkyvům. Obrazy přinášejí svému majiteli potěšení a radost, inspirují, dodají pozitivní energii. Výhodou je neustálý růst trhu s uměním a jeho zvyšující se obraty. Právě proto se jeví jako výhodný způsob investování do budoucnosti.