Správné prostírání – jak ho do jídelny vybrat? 1

Chcete mít krásnou jídelnu, pokud nemáte jídelnu tak minimálně jídelní kout v kuchyni? Nebo chystáte velkou rodinnou večeři či mají přijít kamarádi a vy se chcete vytáhnout? Nepatří k tomu jen dobré jídlo, ale také je třeba dbát na prostírání, ale taky krásný ubrus. Aby nebyl potřísněn omáčkami, polévkou, dresinkem a jinými využijete praktického pomocníka – prostírání. Jak jej vybrat?

Materiál je důležitý

I když máte na stole ubrus, prostírání je důležité a bez něj může krásný a čistý ubrus dostat pořádně zabrat. Pokud nemáte prostírání, poslouží jako pomoc z nouze papírové ubrousky, ale prostírání je dobré si pořídit z mnoha důvodů. Můžete pořídit klasické textilní, přírodní nebo pogumované, takové, které známe z dávných dob, kdy byly „ozdobou“ každé kuchyně.

Nejoblíbenější jsou textilní, popřípadě v přírodním provedení. Disponují mnoha zpracováními, takže můžete kombinovat světlý ubrus a sytě barevné prostírání nebo třeba s různými nápadnými vzory. Vaše slavnostní tabule díky prostírání získá nevšední a moderní nádech!