Tipy, jak si vybrat klimatizaci pro váš domov

 

Dobrá domácí klimatizace nabízí nejen úlevu od letních veder, ale také vám poskytuje celoroční čištění vzduchu, regulaci vlhkosti při vydatných deštích a vytápění v zimě.

Výběr nejlepší klimatizace může být výzvou. Jakou velikost potřebujete? Kolik bude stát provoz a jak hlučná bude?

Jaký typ klimatizace bych si měl pořídit?

Pro většinu domácností bude nejlepší volbou klimatizace s děleným systémem s reverzním cyklem.

Nástěnná klimatizace

Prostřednictvím nástěnných klimatizací je možné využít pro budovy, které nemají nainstalovanou centrální klimatizaci. Jednotky jsou relativně levné. Většina jednotek je navržena k chlazení pouze jedné místnosti, i když některé větší jednotky mohou být schopny ochladit i další místnosti. Bez ohledu na to, jak velká je jednotka, schopnost chladit další místnosti je omezená, protože větrací otvor, který fouká studený vzduch, je pouze v jedné místnosti.

Okenní klimatizace

Smyslem okenní klimatizace je dostat vzduch do pohybu.

Jakmile se okno klimatizace rozběhne, spustí se jeho ventilátor a za ním kompresor. Po jeho spuštění začne teplota klesat.

Dmychadlo nasává vzduch v místnosti, který je horký a plný prachových částic, protáhne ho vzduchovým filtrem a odděluje nežádoucí částice. Poté vzduch prochází vaší chladicí spirálou.

Mobilní klimatizace

Přenosné klimatizace jsou především snadno použitelné a efektivní. Ve většině aspektů jsou vnitřní funkce přenosných klimatizačních jednotek podobné jako u standardní chladničky.

Přenosné jednotky střídavého proudu se instalují mnohem snadněji než jakékoli jiné jednotky střídavého proudu (připravené ihned po vybalení z krabice). Je zřejmé, že mají mnohem větší vliv na chlazení než jednoduché ventilátory.

M-klima.cz je web, kde objevíte nejen velký výběr klimatizací od předních a prověřených výrobců, ale také tepelná čerpadla a průmyslové chlazení.