Vánoční výzdoba bytu? Neměla by chybět ani u vás! Jak na ni?

Že si na Vánoce příliš nepotrpíte, a už vůbec je nepovažujete za nejkrásnější svátky v roce? I ten Grinch nakonec pochopil, v čem spočívá jejich kouzlo – a vy to dozajista pocítíte také, až svou domácnost zahalíte do kouzelného vánočního hávu. Máme pro vás několik skvělých tipů, díky kterým si letošní advent užijete jako nikdy předtím.

Mezi tradiční symboly Vánoc nepatří jen stromek a cukroví. Je jich daleko více a počítá se každá drobnost. Zda se budete při dekorování řídit posledními trendy, nebo se přikloníte ke střídmější klasice, je na vašem uvážení. Jde především o vaše pocity!

Adventní věnec je dominanta

Jednou z „must have“ dekorací je adventní věnec. Symbolizuje Boží věčnost a jednotu, vzkříšení a věčný život. Neměl by u vás doma chybět bez ohledu na vztah, jaký chováte ke křesťanským zvyklostem. V moderní společnosti je kruhový věnec vnímán spíše jako jedna z nejkrásnějších dekorací a zapalování svíček považujeme za příjemný rodinný rituál.

Všude samá světýlka

Vánoce jsou také o světýlkách. Mohou být bílá i barevná – hlavní je, abyste jimi dostatečně prosvětlili domácnost, které se v průběhu zimy nedostává příliš mnoho přirozeného světla. Kromě osvětlených řetězů s ozdobnými žárovkami můžete vytáhnout i svícny a svíčky. Delší svíce dotáhnou k dokonalosti atmosféru u štědrovečerní tabule.

Když se zdobení nemůžete nabažit…

Milovníci zdobení moc dobře vědí, že možností, jak domácnosti vykouzlit vánoční look, je daleko více. Okna mohou zdobit vánočně laděné záclony – a komu to nestačí, může vyšperkovat stěny pomocí nové tapety. Nemusí se nutně jednat o vánoční motiv, stačí zvolit správnou barvu. Díky tomu vám bude tapeta dělat radost i dlouho po Vánocích.