Zdravotní židle – proč si jí pořídit? 2

Při sezení u počítače, ať už kvůli práci nebo jen pro zábavu, musíte dobře sedět. Bez toho to nejde. Už po chvíli vás budou bolet záda v bederní oblasti, za krkem a podobně. To všechno pak má přirozeně vliv na další úkony. Bude těžší ráno vstát z postele, ohnout se, sedět v jedné poloze delší dobu a podobně. Když však k počítači usedáte dnes a denně, je dobré myslet na zdraví svých zad.

Pomoc pro záda

Sedavé zaměstnání není nic dobrého pro záda i vůbec pro tělo a zdraví. Spousta odborníků a fyzioterapeutů tuto práci označuje jako velmi nebezpečnou. Pasivní sezení může mít vliv na ukládání kilogramů v těle, na trvalé bolesti zad, hlavy, krční páteře, hlavy, problémy s oběhovým systémem a podobně. Nejlepší možností je střídat sezení a pohyb, pokud to nejde, o to víc se ve volném čase soustřeďte na pohyb.

V práci to však neznamená, že budete rezignovat. Koupí správné židle si dosti pomůžete. Například takové dynamické sezení a ještě k tomu na podsedáku, který bude pohyblivý, zajistí správnou a zdravou pozici páteře. Je to podobné, jako byste seděli na gymnastickém míči.