Chorvatské ostrovy lákají na každém kroku: Brač, Brijuni a Susak

Chorvatsko dokáže nabídnout mnohem více, než jen historický Dubrovník a Záhřeb. Je také domovem nádherných a nedotčených ostrovů. Tyto ostrovní destinace jsou chloubou, a to nejen díky třpytivě jasnému a čistému moři. Jsou snadno dostupné a poměrně levné. Počasí v Chorvatsku je stále větší zárukou slunečné oblohy, než dovolená v Čechách.

Co člověk, to trochu jiná představa

Zatímco někdo mile rád uvítá lenošení na pláži, druhý raději aktivně zkoumá okolní přírodu a miluje pěší turistiku. Někdo se zase rád dobře nají a chce vyzkoušet kulinářskou gastronomii Chorvatska, jiný se zálibou protančí s téměř lačným žaludkem celou noc na párty.

V tom je sice rozdíl, ale věřte tomu, že právě v Chorvatsku si užijete od všeho něco. Je totiž velmi rozmanité. A vy si tu můžete vybrat z toho, co vám je nejblíže.

Chorvatsko ostrovy nabízejí kulturu, noční život, historii a samozřejmě také odpočinek. Ostrovy lemují celé pobřeží Chorvatska. Začínají na Istrii a vzdalují se až na jih do Dubrovníku přes jiskřivé Jaderské moře. V Chorvatsku je však tolik ostrovů, proto člověk neví a tápe, kam se vydat.

Zaboduje u vás Brač a Zlatni Rat?

Brač je velký ostrov a velmi lehce se sem dostanete ze Splitu. Ostrov je charakteristický svými zvlněnými kopci a fíkovníky. Současně města Bol a Supetar mají velkorysé ubytování od ubytoven a hotelů až po restaurace, které vás zabaví. Poustevnu Blaca na jihu ostrova musíte navštívit, stejně jako horu Vidova Gora. Je nejvyšším vrcholem ostrova a za jasného dne poskytuje úžasné výhledy na Jadran a na sousední ostrovy.

Brač je také místem, kde najdete proslulou pláž Zlatni Rat – jednu z absolutně nejlepších chorvatských pláží.

Brijuni – příroda i historie v jednom

Toto souostroví se nachází jen pár minut od pevniny. Je považováno za živou časovou osu přírodní historie. Brijuni je chráněným územím a žije tu mnoho zvířat. Zavítejte do Safari parku, kde naleznete více, než několik tisíc let přírodní i lidskou historii včetně pravěku.

Susak – vhodný pro rodiny

Malý a relativně neznámý ostrov Susak je plný žlutého písku, okrově zbarvených útesů pokrytými kapradím, divokým fenyklem a vysokou bambusovou trávou. Ostrov není protkán řadou rušných silnic ani žádnými nočními kluby. Pro mnoho z nás tak skýtá řadu zajímavých překvapení.