Jak vybrat perfektní povlečení?

Je pravdou, že módní průmysl se ložnímu prádlu dlouho vyhýbal a teprve v posledních letech se mnoho lidí zaměřuje nejen na design povlečení, ale na vybavení celé ložnice. Přestaňte si říkat, že do vaší ložnice, kromě vás, nikdo nechodí, a proto se může stát odkladištěm. Vaše ložnice je místem, kam chodíte odpočívat a čerpat energii na náročné dny, proto je důležité, abyste se v ní cítili více než dobře. Trávíte hodně času v posteli – je to vaše svatyně a místo, na které se těšíte, až si lehnete po náročném dni, takže je naprosto rozumné soustředit se i na módní prvek.

Tradiční vzory a módní výstřelky

Mezi tradiční vzory patří například pruhované povlečení, ovšem módní trendy ovlivňují barvu pruhů. Tím, že budete mít tradiční základ – jako je například námořní pruh – můžete snadno a hravě do námořnického stylu přizpůsobit celou ložnici.

Vybírejte podle věku

Povlečení, které si oblíbí vaše malé děti, jistě neuchvátí teenagera nebo mladý pár. Každá věková skupina má jiné nároky, jiný vkus apod.

Povlečení pro děti

Lůžkoviny pro děti jsou barevné, veselé, často s motivem oblíbeného filmu nebo hrdiny. Stále větší oblibu si získává, nejen u dětí, 3D povlečení.

Puberťáci

Tučně tištěné vzory pomáhají dospívajícím odpoutat se od dětského designu. Často se jedná o vtipné vzory, které jim pomáhají k sebevyjádření.

Dospělí

U dospělých jsou nyní velmi populární krásné textury se sametem, vyšívané detaily. Velkým hitem je v současnosti oboustranné povlečení, které dává více možností, jak sladit lůžkoviny se zbytkem ložnice.

Nebojte se vrstvení

Bohaté textilie a různé textury se dokonale hodí k vrstvení, především v chladných měsících. Abyste dosáhli útulného vzhledu, položte na postel přehoz nebo prošívané deky. Použijte sametové polštáře, abyste do svého prostoru přinesli luxusní měkkost a vytvořili útulné místo, kam se budete po těžkém dni rádi vracet.