Výběr podlahy – jaké materiály jsou k dostání?

Zařizování domu, bytu nebo celkově interiérů je práce, na kterou se mnoho lidí těší. Vybírat dekorace, jednotlivé kusy nábytku, stěhovat všechno a poté nacházet ta nejlepší místa, to je bezesporu činnost, kterou má rádo mnoho lidí. Ještě před nábytkem rozhodujete o mnoha dalších věcech. Jaké barvy do dané místnosti pořídit, jak budou korespondovat s nábytkem a také, jakou podlahu pořídit. Pokud nechcete na celou plochu koberec, pak řešíte, jaká podlaha bude ta nejlepší. Jakou vybrat? A podle jakých kritérií vůbec postupujete? A jaké materiály jsou na trhu a jsou pro vás dostupné?

Nesoustředit se jen na finance

Když nejste zrovna vnuci Rothschilda, pak máte na renovaci nebo nové podlahy jistou finanční částku a tu nesmíte jen tak překročit. Ovšem finance by neměly být jediné a hlavní kritérium. Levná podlaha může představovat riziko nekvalitního materiálu. Při výběru vsázejte na kvalitu, pevnost, dlouhou životnost a také na snadnou udržitelnost. Budete o podlahu pečovat a věnovat ji neustále zvýšenou péči při úklidu, to vás přestane bavit. Ideální může být vinylová podlaha. Ta má antistatické a antibakteriální vlastnosti, je pružná, dobře se po ní chodí a navíc není náročná na údržbu.

Kdo neumí odolat dřevu, pro něj je tady dřevěná podlaha, která umí navodit příjemné pocity a pohodu domova. Její vzhled koresponduje jak si moderním zařízením, tak tím starožitným. Podlahy jsou k dispozici v mnoha barevných provedeních, s různými vzory, takže si stačí vybrat takové, které se vám líbí. Nezklame vás ani starý dobrý laminát. Dnes už disponuje elegantními, trendy a stylovými motivy, různými barvami. Je navíc funkční, trvanlivý a s dlouhou životností, takže také laminátová podlaha nezklame a vytvoří dojem moderního interiéru, ve kterém poté bude radost žít.