Zkrášlete svou zahradu dřevěnými sochami mistra Sibery

Jak je patrné při prvním pohledu, tak zahrady zdobí velké bazény, efektní party stany, moderní zahradní nábytek a další. Což takhle okrášlit svůj pozemek dřevěnými zahradními sochami, co mají duši? Pokrok je patrný všude, nejen ve vědě, ale i v umění. Zahradní sochy se již nevyřezávají dláty, ale motorovou pilou. Proč dlátem, když to jde i jinak? Toto umění k nám přišlo z Kanady a v Evropě si získalo mnoho příznivců. V Čechách je mistrem nad mistry truhlář Radim Sibera. Všichni pracovníci se dřevem vám potvrdí, že je nejdůležitější výběr dřeva. Řezbář Sibera si oblíbil modřín a pak zapojí svou fantazii a šikovné ruce. Samozřejmě bez pozitivního myšlení to nejde.

Vhodné dřeviny k řezbě

K tvorbě unikátních zahradních soch řezbáři rádi používají osikové dřevo, neboť má impozantní bílou barvou stejně jako bříza. Nábytek a zahradní sochy vyřezané z osiky jsou nádherné, skvostně se vyjímají v tmavých místnostech nebo koutech zahrady. Dříve se z osiky vyráběly šindele pro střechy, sruby, studny a různé kuchyňské náčiní. A jaké kvality je březové dřevo? Je mnohem silnější než lípa, olše a osika. S hustým dřevem není práce jednoduchá. Rozhodně není bříza vhodná ani pro miniaturní řezby, tady se doporučují ovocné stromy a javor. Pro řezbu motorovou pilou je ideální jehličnaté dřevo zejména borovice.

Chcete, aby dřevěné sochy Radima Sibery vyprávěly i váš příběh?

Radim Sibera si dřevo zamiloval stejně jako jeho předci – otec, děda a praděd. Dřevo jako materiál si velice oblíbil a všechen svůj volný čas věnuje půvabným dřevěným sochám. Vznikají nádherná díla a zákazníci nestačí mistra Siberu chválit: „Všechny sochy na mojí zahradě jsem objednala u Vás a to z pragmatických důvodů. Naprosto mi vyhovuje Váš styl a provedení. Dobře se s Vámi komunikuje. Celý průběh realizace pro mne vždy byl radostí a tak to má být! Ještě jednou děkuji a třeba zase někdy příště – ráda se ozvu…