Dětský pokoj – na co při zařizování myslet? 1

Zajistit dětem jejich vlastní místnost, pokoj, kde budou mít všechno své a kde se budou cítit bezpečně, chce spousta rodičů. Někdy se musí o pokoj dělit přirozeně se starším či mladším sourozencem, někdy jej mají jen pro sebe. Pokojíček nemusí být jen místem, kde si děti budou hrát, ale také mu musí vyhovovat a napomáhat utvářet jeho vlastní osobnost, která se potech mění. Jak zařizovat dětský pokojíček?

Věříte například na pozitivní a negativní zóny v našich domovech? Zkuste nad tím popřemýšlet alespoň v dětském pokoji. Odborníci tvrdí, že pokud je dětský pokojíček ve špatné zóně, dítě bude plačtivější a nebude se mu dobře spinkat.

Kde co uložit?

Lidé pro svůj život potřebují spoustu věcí. Prakticky už od narození, aniž by to dělali vědomě, shromažďují věcí – oblečení, hračky, pleny, sady pro přebalování, dudlíky a mnoho dalšího. A všechny věci se přirozeně musejí někam ukládat. Dopředu si proto promyslete, kde co uložíte. Ideální jsou proto krabice, šuplíky či boxy.

Vybírejte už rovnou takové kousky, které budou nejvhodnější pro děti. Přeci jen už ve třech letech mohou rozvíjet své dovednosti a hračky tak ukládat svépomocí. Proto potřebují boxy a krabice jednoduché, na otevření a ve své úrovni.