Proč je vhodné chránit nemovitost fotopastí?

Stále více lidí si ke své nemovitosti pořizuje fotopast. K čemu je vůbec dobrá? Tento malý přístroj slouží k monitorování toho, jestli danou oblast nenavštěvují nezvaní hosté. Zatímco přírodovědci používají fotopasti k monitorování divokých zvířat v přírodě, v oblasti bydlení se zjistilo, že jsou nejlepším možným bezpečnostním prostředkem pro hlídání nemovitosti před zloději a dalšími živly. Fotopast není jako kamera. Kamera je vidět už z dálky, fotopast se umístí a strom, kde nepozorovaně monitoruje váš pozemek.

Jak fotopast funguje?

Na fotopasti je PIR čidlo, které slouží k zaznamenání každého tepelného pohybu. Fotopast tedy v klidu číhá a když se do monitorované zóny dostane člověk nebo zvíře, fotopast to okamžitě zjistí a daného vetřelce vyfotí. Fotopast funguje dokonce i v noci a to díky neviditelnému nočnímu přísvitu. Fotopast je na baterie, takže ji můžete umístit naprosto kamkoliv. Můžete si ji také plně nastavit, zvolíte si čas, kdy má být aktivní a také si zvolíte, jestli má snímat fotografie nebo videa. Jde o velmi odolná zařízení, která vydrží v exteriéru spolehlivě fungovat po celý rok.

Fotopasti zaznamenávají snímky i videa na paměťovou kartu. Pokud má fotopast LCD displej, tak si můžete záznam prohlížet přímo na fotopasti. Pokud máte fotopast bez displeje, můžete si jí propojit s počítačem nebo televizí. K monitorování pozemku jsou nejvhodnější GSM fotopasti. Taková fotopast vám pořízené snímky bude okamžitě posílat na váš telefon jako MMS nebo na váš email. Díky tomu budete mít neustálý přehled o tom, co se na vašem pozemku děje. Fotopasti nejsou příliš drahé a tak se pro vás stanou cenově výhodným ochráncem vašeho majetku. Konečně budete vědět, co se na vašem pozemku děje v době, když nejste doma. Fotopasti už pomohly usvědčit mnoho zlodějů. Zajistěte si je také, vybírat je můžete na webu e-fotopast.cz.