Zelená střecha je nejen ekologická, ale také úsporná

Zelená střecha si nachází stále více příznivců a to jak ve městech, tak i na vesnicích a nejen proto, že je ekologická, ale svému majiteli šetří nemalé finanční prostředky. První zelené střechy se objevily již ve starobylé Babylonii.

Jaké výhody nabízí zelená střecha?

Kromě toho, že zlepšuje klima v okolí i uvnitř domu, je ekologická a šetří naše finanční prostředky. Jsou to prvky designové a zároveň dokonale izolují. Zlepšují životní prostředí tím, že snižují množství prachu a nečistot v ovzduší, do ovzduší dodají potřebnou vlhkost. Fungují jako tepelná a zvuková izolace, šetří energii potřebnou v zimě na vytápění a v létě na provoz klimatizace, prodlouží životnost střechy. Bonusem je možnost získat dotace vyplácené z programu Nová zelená úsporám. Můžete si vytvořit zelené střechy svépomocí nebo oslovit firmu, která se jejich výstavbou zabývá. Mezi takové patří společnost EKROST. Jaká je zelená střecha cena? Zašlete poptávku na stránkách ekrost.cz.

Zelená střecha poskytuje větší prostor pro zeleň

Hlavně ve městech bývá zeleně nedostatek. S tím souvisí i zhoršené životní prostředí. Zelená střecha poskytuje možnost návratu zeleně do města. Střecha tak vytváří novou relaxační zónu a dokonalé místo pro odpočinek. Zelená střecha také zlepší mikroklima svého okolí. Zlepší kvalitu vzduchu, zvýší jeho vlhkost a sníží výskyt smogu. Také zachycuje prachové částice z ovzduší. Sníží množství oxidu uhličitého a podpoří produkci kyslíku. Tím že zachycuje vlhkost, odlehčuje městské kanalizační soustavě. V domě, na kterém se zelená střecha nachází, udržuje tepelnou stálost, umí totiž snížit výkyvy teploty v zimě i v letním období. Zelená střecha je ideální i pro horké letní dny, kdy funguje téměř jako přirodní klimatizace. Kromě toho chrání střechu před škodlivým UV zářením a tím zvyšuje její životnost.